30-dniowy eksperyment, czyli jak robić coś (lub czegoś nie robić) przez pełne 30 dni..

Skąd pomysł?

Pomysł powstał kilka dobrych lat temu kiedy to postanowiłem wdrożyć w życie nowe postanowienie noworoczne. Mianowicie – chodziło o to aby zacząć robić nowe rzeczy a te stare robić inaczej. Nowe rzeczy pojawiały się regularnie jak grzyby po deszczu a pomysły na robienie tych starych też jakoś przychodziły same.. I tak na przykład z dnia na dzień zacząłem tańczyć balet, potem występować na deskach teatru; zjadłem owoce morza, których przyrzekałem nigdy nie tknąć; zrobiłem kurs trenera piłkarskiego; żyłem kilka miesięcy bez telefonu komórkowego, itp.. Któregoś dnia trafiłem na ciekawą przemowę, która jeszcze bardziej zainspirowała mnie do robienia tego typu eksperymentów. Poniżej przedstawiam link to wystąpienia – jakże niesamowite 3 minuty!!!

http://www.ted.com/talks/matt_cutts_try_something_new_for_30_days.html

 

Jak to działa? I jak powstawał Gość..

Kiedyś gdzieś wyczytałem, że wystarczy robić coś 30 dni i wejdzie nam to w krew. Innymi słowy, robiąc codziennie rano i wieczorem brzuszki lub pompki, po 30 dniach czynność ta stanie się rutyną, którą będziemy wykonywali jak np. poranne czy wieczorne mycie zębów.

Postanowiłem przekonać się na własnej skórze czy to działa by po miesiącu być mile zaskoczonym!

Oprócz dokładania (lub ujmowania) danych czynności do codziennego dnia, tak mi się to spodobało, że postanowiłem robić nowe dziwne rzeczy – ot tak, przez 30 dni. Jedną z nich było pisanie książki. Codziennie produkowałem średnio 5 stron co po miesiącu dało łącznie 150. Nawet się nie spostrzegłem, a tu w kolejnych dniach ni stąd ni zowąd miałem zapisane kolejne strony a długopis był jakby magnesem do dłoni przyczepiony.

Oczywiście więcej przykładów chętnie będę przytaczał. Jednak, świadomy tego, że wielu z Was wykonało podobne eksperymenty, chciałbym poprosić o podzielenie się nimi abyśmy wszyscy mieli do nich dostęp i mogli wybrać nowe do wypróbowania..

30 day challenge

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do zabawy!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s