Jak (nie)wiadomo, emigracja nie jest dla każdego

emigracjaWitam wszystkich emigrantów – zarówno tych narzekających, którym trudniej, jak i tych którzy potrafią się wtopić, jak kameleon, w każdą gałązkę..lub drzewo..

Uważam, że łatwość emigrowania sprawiła, iż wyjeżdżać zaczęli również ci, którym nie było to pisane.. To tak, jakby wszystkich tych co wyjechali, zapisać na balet (załóżmy, że staje się on modny). Nie trudno powiedzieć ilu sobie poradzi a ilu będzie narzekało, że rajtuzki za obcisłe, lub że piwka już nie można tak często się napić, itp. Wyślijmy więc wszystkich na szachy i zobaczmy ilu przyszłych Kasparowów z tego wyjdzie a ilu sobie nie poradzi..

Myślę, że emigracja jest właśnie dziedziną, jak balet czy szachy i tym samym nie jest dla każdego – stąd tylu narzekających i nieporadnych ‚niedopałków’ mamy.

Może, gdyby były jakieś wymagania stawiane przed wyjazdem (znajomość, języka, kultury i historii kraju do którego się jedzie, kultura osobista, cel i kilka innych), nasi emigranci byliby nieco inni, lepsi.. Takiego pokroju, jak autorka tego artykułu🙂 Aż miło się robi na sercu widząc ukierunkowaną osobę, która dociera do celu..niełatwą drogą..ale dociera.. I co ważne – jak czasem narzeka – to ma świadomość dlaczego..a nie robi tego dla samego narzekania..

Wszystkim emigrantom życzę wyznaczania i osiągania celów, bycia odważnymi kameleonami!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s