Poziomka czy winogrono – oto jest pytanie

pick oneW książce o tym samym tytule, Joanna Rubin zadaje mnóstwo ciekawych pytań z dziedziny ‘jak żyć- jak spełniać marzenia-jak być szczęśliwym-jak osiągać cele-jak myśleć o tym co nam się w życiu przytrafia’.

Pytań jest o wiele więcej. Czytelnik może natrafić np. na takie:

Czy warto być artystą? Skąd czerpać motywację? Czy warto słuchać innych? Jakimi ludźmi powinniśmy się otaczać? Jak to jest, że jedni spełniają swe marzenia a inni jedynie marzą? Jak wydostać się (i czy warto) ze swojej komfortowej bańki mydlanej? Na kogo można liczyć? Egoizm, jednostka a może kolektyw? Jak (i za co) być wdzięcznym? Czy jest (jedna) recepta (na sukces) dla wszystkich?

Co ważne – w książce, obok powyższych pytań, znajdziemy (lub nie) wiele inspirujących odpowiedzi.

Moje wrażenie? Pozytywne! Poziomkę czytało się (za)szybko i (za)szybko się skończyło. Ale to co dobre zawsze szybko się kończy..

Wydaje mi się, że trochę mi tu i ówdzie umknęło, bo pomimo, że wiele spraw, których autorka dotyka jest mi znanych, to myślę, że po kolejnym przeczytaniu wiele więcej by mi się w głowie rozjaśniło.. Tak to już jest, że te ważne życiowe prawdy są zazwyczaj banalnie proste. My się jednak doszukujemy zazwyczaj skomplikowanych rzeczy a te proste i ważne często umykają..

Tak czy inaczej, muszę powiedzieć, że ani razu się nie zaciąłem, nie miałem momentu, w którym musiałbym wracać do poprzedniej strony czy zdania by skojarzyć o co chodzi.. Wszystko szło jak po maśle a zarazem niosło jakże głęboki przekaz. Np. temat schizofrenii. Wiele osób na samo słowo ‘schizofrenia’ ma zawroty. Jednak okazuje się, że to się da (wy)leczyć i nie taki diabeł straszny..

poziomka-czy-winogrono-joanna-rubinKomu polecam Poziomkę czy winogrono? Każdemu. Dosłownie, bo każdy coś w niej znajdzie dla siebie. Nie wiem czy będzie tym inspiracja, motywacja czy wyczulenie na piękno sztuki czy życia.. Ale wiem, że warto po Poziomkę sięgnąć, by się przekonać jak na nas zadziała..

PS. A kim jest sama autorka Poziomki, Joanna Rubin? Jest osobą ciekawą ludzi i świata, a więc dużo pyta. Pyta zarówno w swej książce jak i też na kawie. Kogo i o co pyta? Idźcie na ‚na kawie’ i sprawdźcie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s